Zuzana Bauerová - Fotografie fb

zuzana@fotobauerova.cz

SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE SOKOLOVE
Výstava fotografií pro TJ SOKOL Jablonec nad Nisou u příležitosti Jizerské 50

Pro ty, kteří už viděli letošní kalendář České obce sokolské bude výstava takovým „ deja vu“. I když díky tiskařům, kteří umístili na některé fotografie háčky obráceně, získaly tyto obrázky zcela jiný rozměr :). Nechala jsem to tak, protože mi to přišlo vtipné a protože teď ty obrázky vlastně říkají, že v SOKOLU je možné vše.

Příběh těchto fotografií se začal psát někdy v říjnu 2019, kdy mě Jitka Skalická z TJ Sokol v Jablonci nad Nisou oslovila s prosbou připravit několik fotografií pro online propagaci jablonecké Sokolovny. Jedno dopoledne mě provedla celou budovou od shora až dolů a já se nestíhala divit, kolik krásy se v ní ukrývá. V těch prázdných zákoutích jsem okamžitě viděla konkrétní obrázky s lidmi, protože já fotím především lidi.

Navrhla jsem Jitce ukázat na obrázcích POHYB, který je se SOKOLEM neodmyslitelně spjatý. A především pohyb v těch místnostech budovy, které dnes nejsou zcela využity. A to je škoda.
Druhým tématem, které jsem chtěla do obrázků promítnout, je to krásné propojení generací a radost z pohybu, který dnešním dětem stále více chybí…No a pak tu máme architekturu…to je samostatný příběh této budovy.

Děkuji všem, kteří se na vzniku těchto fotografií podíleli. Manželovi, bez jehož podpory by tyto obrázky nevisely a jeho firmě SUNDISK za finanční podporu při tisku.

Cením si práce organizátorů akce Jizerská 50 padesátkrát jinak. Díky nim vznikla velmi zajímavá kulturní událost v našem městě, které je s Jizerskou 50 tolik spojeno.

Děkuji rodině a především svým dětem, protože pokud mě někdo v životě opravdu inspiruje, jsou to právě ony.

Zvláštní poděkování: Gabriela Vojtíšková (grafička kalendáře SOKOLOVE), Aleš Majer (grafik a fotograf), Matyáš Gál (fotograf).

Fotoobrazy věnuji TJ SOKOL Jablonec nad Nisou a přeju hodně úspěchů v činnosti všem členům této organizace.