Zuzana Bauerová - Fotografie fb

zuzana@fotobauerova.cz

Svatební kytice Fotografie nevěsty Svatební kytice Svatební kytice Fotografie nevěsty Svatební kytice Svatební kytice Svatební kytice Svatební kytice Svatební fotografie Svatební kytice

Přemýšlíte o svatební kytici?

Svatební kytice je důležitým doplňkem svatebních šatů i nevěsty. Říká se, že kytice má ladit se svatebními šaty, má dotvářet příjemný a promyšlený celek.

Pro výběr svatební kytice existují určitá doporučení. Například - čím zdobenější a složitější svatební šaty, tím jednodušší kytice. Pro drobnější nevěsty jsou doporučovány kulaté menší kytice, vyšším nevěstám lze u takové kytice například prodloužit stonek svazkem trávy. To proto, aby kytice nepůsobila jako příliš malá k celkovému dojmu.
Nenechejte se zbytečně ovlivňovat módními trendy a vyberte takovou kytici, která je nejblíže vašemu srdci. Je to přece váš svatební den, vás dvou a nikoho jiného.

A protože už jsem pár svateb zažila jako fotografka, podělím se tady s vámi o několik zkušeností, které by vám při výběru svatební kytice mohly pomoci.

-       Velikost. I zde platí známé rčení, že méně je mnohdy více. Příliš velká kytice vám může zkomplikovat svatební obřad. Hotovou kytici totiž většinou dostáváte od ženicha pár minut před obřadem a nemáte čas to změnit. Zažila jsem situaci, kdy nevěsta zjistila, že kytici jednou rukou neudrží. Když ji budete držet v náručí, mohlo by ženichovi být líto, že vás nemůže držet za ruku. A to je škoda, nemyslíte? ;)

-       Jestli máte pocit, že by vás dlouhé držení svatební kytice omezovalo ve vaší svobodě, nechte si z oblíbených květin uplést třeba věneček do vlasů. Stačí pár něžných vln a květinu do vlasů, když se k tomu přidá letní vánek, věřte, že budete na vašich svatebních fotografiích k nakousnutí.  

-       Pozor, některé květiny barví! Což o to, Photoshop nějakou tu skvrnku navíc zvládne. Tohle je však rada především pro ty z vás, které nechcete platit svatebnímu salonu kromě půjčovného ještě devastační poplatek.

-       Celková investice – jestliže máte v plánu házet kytici dvaceti vdavek chtivým družičkám, je to celkem jedno, protože než se otočíte, bude z ní petržel.

Netrapte se tím příliš, je to kytice na jeden den. Důležitější nakonec je, jestli vás květinami bude zahrnovat ten, po jehož boku jste se rozhodly stát celý život…..